WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ SPONSORING FOLDER
 
  INFO

KONFERENCJA. 12 MARCA 2014 II EDYCJA
FORUM TECHNOLOGICZNE POCZTA XXI WIEKU
CYFRYZACJA  MOBILNOŚĆ  AUTOMATYZACJA  SAMOOBSŁUGOWOŚĆ  E-COMMERCE
Hotel Sofitel Victoria w Warszawie (ul. Królewska 11)

Informacja ! Ze względu na duże zainteresowanie Forum, ostateczny termin zgłoszeń uczestnictwa przesunęliśmy na poniedziałek (10.03.2014). Serdecznie zapraszamy !

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa do udziału w II edycji Forum Technologicznego Poczta XXI wieku - największego wydarzenia konferencyjnego poświęconego zagadnieniom cyfryzacji usług pocztowych,  mobilności, poczcie hybrydowej, obsłudze sektora e-commerce, automatyzacji procesów pocztowych i innym innowacjom na rynku pocztowo-kurierskim.

Ubiegłoroczna pierwsza edycja konferencji zgromadziła ponad 70 menadżerów reprezentujących m.in. Pocztą Polską S.A., Pocztę Polską Usługi Cyfrowe Sp. z o.o., InPost Sp. z o.o., InPost Finanse Sp. z o.o., Polską Grupę Pocztową S.A., Speedmail Sp. z o.o., Emerson Polska Sp. z o.o., Kolportaż Rzetelny Sp. z o.o., Dystrybucję Polską Sp. z o.o., Austrian Post, TNT Express i wiele innych firm pocztowych, kurierskich i technologicznych.
Zapraszamy do obejrzenie raportu z ubiegłorocznego Forum : Raport Forum Technologiczne 2013

STRATEGIA RZĄDU POLSKIEGO WOBEC WYZWAŃ CYFRYZACJI.

Tegoroczne Forum Technologiczne otworzy w imieniu Ministra Administracji i Cyfryzacji Pan Dariusz Dolczewski, Dyrektor Departamentu Poczty w MAiC, który przedstawi strategię rządu w zakresie cyfryzacji usług pocztowych i rozwoju e-usług publicznych.

CYFRYZACJA USŁUG POCZTOWYCH.

Najwięksi operatorzy pocztowi działający w Polsce przedstawią swoje strategie produktowe i nowe usługi odpowiadające na wyzwania cyfryzacji : pocztę hybrydową, e-usługi pocztowe, e-znaczki, innowacje w zakresie elektronicznego nadawania korespondencji.

MOBILNOŚĆ W ROZWOJU NOWOCZESNYCH USŁUG POCZTOWYCH.

Jednym z wiodących tematów konferencji będzie mobilność w działalności operatorów pocztowych i kurierskich. Zaproszeni eksperci z zagranicy omówią studia przypadków wdrożeń rozwiązań tzw.mobilnego listonosza w kilku europejskich pocztach. Przedstawione będą korzyści wynikające z wyposażenia listonoszy/doręczycieli/kurierów w urządzenia mobilne oraz katalog nowych usług i produktów, które  oferują mobilne poczty w Europie i na świecie.

AUTOMATYZACJA, ROZWÓJ STREF SAMOOBSŁUGOWYCH, PACZKOMATY.

Kolejnym tematem konferencji będzie automatyzacja i rozwój stef samoobsługowych. Przedstawione zostaną modele technologiczne i biznesowe funkcjonowania zautomatyzowanych punktów pocztowo-finansowych i stref samoobsługowych w placówkach pocztowych.
Jedną z odpowiedzi na wyzwania ostatniej mili jest rozwój paczkomatów.  Zanalizowane zostaną studia przypadków dwóch największych sieci paczkomatowych w Polsce i Europie.

POCZTA HYBRYDOWA I INNOWACJE W ZAKRESIE OBSŁUGI KORESPONDENCJI MASOWEJ.

Połączenie komunikacji elektronicznej i tradycyjnej, czyli poczta hybrydowa będzie tematem kolejnych wystąpień. Operatorzy przedstawią wdrożone projekty optymalizacji przygotowania, druku i dostarczenia korespondencji masowej. Omówione zostaną m.in. usługa e-listy.pl oferowana przez grupę Emerson/Speedmail oraz PowerPost oferowana przez grupę InPost/Integer, a także projekty realizowane przez operatorów w Europie.

MONITORING PROCESU DORĘCZANIA I ELEKTRONICZNE POTWIERDZENIE ODBIORU.

Kolejną innowacją na rynku pocztowym jest monitoring procesu doręczania i rozwój systemów elektronicznego potwierdzenia odbioru/doręczenia przesyłek. Omówimy pierwsze na polskim rynku wdrożenia rejestracji i monitoringu listów zwykłych, systemy elektronicznego potwierdzania odbioru (EPO) oraz "inteligentne" koperty umożliwiające ich śledzenie i potwierdzenie doręczenia do adresata.

E-COMMERCE I E-KONSUMENT A TRADYCYJNE USŁUGI POCZTOWE I KURIERSKIE.

W ostatniej części konferencji eksperci z firm doradczych przedstawią strategie i modele rozwoju operatorów pocztowych w Europie i na świecie w erze digitalizacji oraz optymalne modele współpracy firm z sektora e-commerce oraz operatorów pocztowo-kurierskich. Nowym trendem są wzrastające oczekiwania e-konsumentów względem szybkości i jakości dostaw produktów i odpowiedź na nie ze strony liderów globalnych rynku e-commerce (platformy wysyłkowe; usługa SameDay Delivery; rozwój własnej logistyki).

 
Tegoroczna edycja Forum odbędzie się w prestiżowych i praktycznych wnętrzach pięciogwiazdkowego Hotelu Sofitel Victoria w centrum Warszawy. Główne obrady konferencji odbywać się będą w przestronnych salach Krakowska&Mazurska&Gdańska.

We foyer konferencyjnym oraz w dodatkowej sali bezpośrednio przylegającej do sal konferencyjnych przewidujemy miejsce na część targowo-wystawienniczą. 
Foyer konferencyjne, restrauracje i bar kawowy zachęcają do kuluarowych rozmów biznesowych i towarzyskich.

Lista firm i instytucji, które dotąd zgłosiły swój udział w Forum Technologicznym (stan na 07.03.2014) :

> Arvato Services (Bertelsmann Media) 
> Arcus 
> Atos
> Dazumi
> Emerson
> Escher Group
> ForPosta
> Hewlett Packard
> Inforsys
> InPost
> Integer.pl Group
> KPMG Advisory
> Lyngsoe Systems
> MCX
> Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
> Motorola Solutions
> Pfluger Koperty
> Pitney Bowes
> PKN Orlen
> Poczta Polska
> Postdata
> PostMaster (Austrian Post )
> PwC
> Speedmail
> Stralfors
> Sygnity
> Zebra Technologies Europe
> Zibi

Zapraszam serdecznie do udziału w konferencji.

Michał Putkiewicz
Prezes Zarządu
Adventure Consulting Sp. z o.o.PLATYNOWY 
PARTNER


ZŁOTY
PARTNER

PATRONAT

PATRONAT
MEDIALNY

 
WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ SPONSORING FOLDER
 
 
  Copyright © 2008-2010 Adventure Consulting. Wszelkie prawa zastrzeżone.