WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ FOLDER KONFERENCJI
   
KONFERENCJA. 20 MARCA 2013          VIII EDYCJA KONFERENCJI
GAZ DLA POLSKI 2013
LIBERALIZACJA RYNKU GAZU - PIERWSZE DOŚWIADCZENIA, NASTĘPNE KROKI.
PRODUKTY DUAL FUEL W STRATEGIACH FIRM GAZOWNICZNYCH I ENERGETYCZNYCH.
KUPNO I IMPORT GAZU ZIEMNEGO Z ZAGRANICY.
PERSPEKTYWY ROZWOJU ENERGETYKI GAZOWEJ.
Hotel Westin w Warszawie (Al. Jana Pawła II 21)


 
Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa do udziału w VIII edycji konferencji poświęconej najważniejszym, aktualnym wyzwaniom rynku gazu w Polsce.

LIBERALIZACJA HURTOWEGO RYNKU GAZU. GIEŁDA GAZU, ZNIESIENIE TARYF, OBLIGO GIEŁDOWE. CO DALEJ ?

Dyskutować będziemy o pierwszych doświadczeniach związanych z uruchomieniem Rynku Gazu na TGE S.A., wpływie decyzji Prezesa URE o zniesieniu obowiązku zatwierdzania taryf w zakresie hurtowego obrotu gazem na rozwój tego rynku, znaczeniu obligo giełdowego dla procesu uwalniania rynku, konieczności ograniczenia barier w dostępie do klienta końcowego i zniesienia taryf w zakresie handlu detalicznego. W gronie przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki,  PGNiG S.A., Grupy DUON S.A., Towarowej Giełdy Energii S.A. oraz prawników z kancelarii Chadbourne&Parke zastanowimy się na warunkami koniecznymi do sukcesu liberalizacji rynku gazu.

GAZOWNICTWO I ENERGETYKA- SYNERGIA I KONKURENCJA. OFERTY DUAL FUEL I ENERGETYKA GAZOWA.

Dwa wielkie sektory gospodarki zbliżają się do siebie współpracując przy inwestycjach i konkurując o klienta końcowego. Przyjrzymy się nowym strategiom produktowym przedsiębiorstw gazowniczych i energetycznych w zakresie dual fuel (gaz&energia), omówimy prawne i techniczne bariery wejścia firm gazownicznych i energetycznych na konkurencyjne rynki oraz perspektywy rozwoju energetyki gazowej w Polsce. Strategie produktowe i inwestycyjne przedstawią m.in. przedstawiciele PGNiG S.A. oraz ENERGA-OBRÓT SA. Eksperci A.T. Kearney omówią modele biznesowe i produkty dual fuel liderów rynku gazowniczego i energetycznego w Europie.

IMPORT GAZU DO POLSKI. UWARUNKOWANIA TECHNICZNE, PRAWNE I RYNKOWE.

Eksperci z BSiPG Gazoprojekt S.A., Ernst&Young oraz kancelarii Domański Zakrzewski Palinka zanalizują możliwości techniczne, rynkowe (kontraktowe i cenowe) oraz regulacyjno-prawne importu gazu ziemnego z zagranicy (poza kontraktem jamalskim) przez firmy gazownicze oraz bezpośrednio przez przemysłowych odbiorców gazu. Przyjrzymy się również możliwościom technicznym i prawnym dostarczenia nowego gazu przez polski system przesyłowy do klienta końcowego.

ZMIANY W POLITYCE KLIMATYCZNEJ U.E. ORAZ POLITYCE GAZOWEJ ROSJI I ICH WPŁYW NA KONKURENCYJNOŚĆ PALIW GAZOWYCH.

W gronie ekspertów - przedstawicieli Parlamentu Europejskiego oraz czołowych firm gazowniczych - dyskutować będziemy o tym jak liberalizacja rynku gazu w U.E., zaostrzanie polityki klimatycznej U.E., amerykańska rewolucja łupkowa oraz zmiany w polityce cenowej Gazpromu będą wpływały na konkurencyjność i atrakcyjność cenową błękitnego paliwa w najbliższych latach w Polsce i Europie.


Zapraszam serdecznie do udziału w konferencji !

Michał Putkiewicz, Prezes Zarządu
Adventure Consulting Sp. z o.o.

WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ FOLDER KONFERENCJI
   
 
  Copyright © 2008-2010 Adventure Consulting. Wszelkie prawa zastrzeżone.